Radosne kolędowanie z nową płytą pt. „Polskie kolędy i pastorałki”

Płyta „Polskie kolędy i pastorałki” została nagrana w sali Oratorium im. św. Jana Henryka Newmana w Poznańskim Oratorium, w październiku 2020 r.

Wykonawcami są: Andrzej Michałowski – związany od wielu lat z poznańskim Oratorium, obecnie student Akademii Muzycznej w Białymstoku, w klasie prof. Cezarego Szyfmana, obdarzony pięknym głosem tenorowym, oraz ks. Waldemar Partyka C.Or., założyciel i kierownik artystyczny Oratoriów Poznańskich, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, który przygotował nowe aranżacje kolęd i pastorałek oraz jest autorem nowej Bożonarodzeniowej antyfony „Christus natus est nobis” („Chrystus nam się narodził”), która znalazła się na płycie.

Intencją wykonawców było zachowanie niezmienionej linii melodycznej kolęd i pastorałek, co ma często miejsce w dzisiejszej praktyce wykonawczej, przy równoczesnym pokazaniu pereł polskiej muzyki kościelnej i ludowej, jaką są niewątpliwie zbiory naszych utworów, wykonywanych w okresie świąt Bożego Narodzenia, w nowym aranżacyjnym blasku i harmonii.

Tytuły z płyty „Polskie kolędy i pastorałki:

 1. O Gwiazdo Betlejemska
 2. Jezus malusieński
 3. Przybieżeli do Betlejem pasterze
 4. Gdy śliczna Panna
 5. Anioł Pasterzom mówił
 6. Lulajże Jezuniu
 7. Tryumfy Króla Niebieskiego
 8. W żłobie leży, którzy pobieży
 9. Pasterze mili
 10. Pan z Nieba i z Łona
 11. Wśród nocnej ciszy
 12. Bóg się rodzi
 13. Mizerna cicha, stajenka licha
 14. Oj maluśki, maluśki
 15. Nowy Rok Bieży
 16. Christus natus est nobis

Listen to „O Gwiazdo Betlejemska” on Spreaker.

Istnieje też możliwość nabycia płyty pt. „Muzyka dla Nieba”, która została nagrana w 2018 r., zawierającej duży przekrój utworów klasycznych, muzyki religijnej oraz nowych aranżacji muzyki, wykonywanej w czasie poznańskich Oratoriów, organizowanych od 2013 roku.

Listen to „01 – Ave Maria Schubert” on Spreaker.

Płyty są rozprowadzane jako cegiełki przeznaczone na rozwój działalności Oratorium św. Jana Henryka Newmana, które działa na terenie parafii NMP Matki Kościoła w Poznaniu.

Płyta cegiełka do nabycia poniżej. Można ją odebrać osobiście u ks. Waldemara Partyki w Parafii. Możliwa jest też wysyłka na podany przez darczyńcę adres znajdujący się w formularzu kontaktowym, z doliczonymi kosztami wysyłki w wysokości 5 zł. tutaj.

Cegiełka - płyta!
20 zł 30 zł 50 zł
Wpłać