Zespół

Skład:

W przygotowanie oratoriów włączają się ludzie różnych profesji, artyści, muzycy, tancerze, studenci, i wielu innych, których łączy jedna pasja: dzielenie się dobrem, zachwyt pięknem i służba prawdzie. Cudownie, że mając wiele obciążających spraw życia codziennego, rodzinnego i zawodowego chcą włączyć się w idee oratorium, także poprzez tworzenie Zespołu Artystycznego Oratorium.

Dominika Bukowska – skrzypce

Urodziłam się w Poznaniu ,na skrzypcach gram od 6 roku życia. Jest to jednocześnie moja praca i pasja, czego każdemu życzę. W 2005 roku ukończyłam Akademię Muzyczną w Poznaniu w klasie prof. Wojciecha Malińskiego. Od 10 lat pracuję w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Biorę czynny udział w wielu projektach i współpracuję z kilkoma orkiestrami. Prywatnie przede wszystkim jestem mamą dwójki maluchów, pasjami czytam książki i kibicuję drużynom piłkarskim. Zapraszam na Oratoria !

Andrzej Michałowski – tenor

„Pochodzę z Kamieńca Podolskiego na Ukrainie. Urodziłem się 28 października 1991 roku. Śpiewem interesuję się od dawna. Pierwsze zajęcia podjąłem w wieku 10 lat u pani profesor Lilii Jewdokimowej- która skończyła Petersburską Akademię Muzyczną, i dała mi podstawy włoskiego belcanta. W wieku 18 lat porzuciłem  śpiew i przez 4 lata studiowałem teologię- i filozofię w seminarium u Chrystusowców, gdzie się właśnie zaprzyjaźniłem z czcigodnym ojcem Waldemarem- pod opieką którego obecnie tworzymy Oratorium. Po wystąpieniu z seminarium natrafiłem na panią profesor Donatę Hopell- śpiewaczkę operową, która współpracowała z takimi sławami jak Sumi Jo, Jolanta Żmurko, Wiesław Ochman, Bogusławem Kaczyńskim i innymi, Naukę śpiewu kontynuuje od 2 lat, ciesząc się z postępów”. Zapraszam serdecznie na oratoria!!

ks. Waldemar Partyka – inicjator zespołu i opiekun artystyczny, pianino, śpiew, kompozycja

W zespole jestem seniorem. Muzyką zajmuję się od dziecka, począwszy od czasów, kiedy powstała rodzinna anegdoty, którą opowiada mama, że „jak zacząłem mówić, a mama chciała mnie uśpić, to ja wołałem „śpiewaj mi!, ” i tak muzyka weszła w moje życie, przez piękny głos mamy… Chodziłem do szkoły muzycznej w Tarnowie  w klasie akordeonu. Grałem w różnych zespołach muzycznych, młodzieżowych, religijnych, zakładałem zespoły, chór „Paradiso”, który śpiewa do dziś pod nazwą „Palestrina” w Gostyniu, komponuję, skończyłem Wydział Dyrygentury i Edukacji Muzycznej w Poznaniu. Gram na pianinie, organach i gitarze. Pomysł oratoriów jest owocem badań początków duchowości św. Filipa Neri, w czasie pisania pracy doktorskiej, którą ukończyłem w 2005 r we Wrocławiu. W roku 2014 w ramach przygotowań do Jubileuszu 500 urodzin Filipa Neri chciałem bogatą tradycję oratorium przybliżyć współczesnemu człowiekowi i znalazłem uzdolnionych zapaleńców, którzy mi w tym towarzyszą i pomagają.  I tak powstał „Zespół Artystyczny ORATORIUM” , wraz z współpracownikami. Oratoria = wiara + sztuka.

Marek Jażdżewski – obój

Marcin Baranowski – wiolonczela

Ludwika Link – śpiew, taniec

Emilia Blige – Mysłek – taniec


Obsługa multimedialna i techniczna:

Piotr Miecznik

Piotr Miecznik ur.1975 w Poznaniu założyciel TV Oratorium w 2011r przy parafii pw. NMP Matki Kościoła na Świerczewie. TV Oratorium pokazuje ważne wydarzenia z życia parafii, naszym hasłem przewodnim są słowa św. Filipa Neri  „ Czyńcie dobro jeśli potraficie”. Moja pasja to filmowanie, zdjęcia ,montaż reportaży ,obsługa dźwięku. W 2014 r rozpocząłem współpracę z ks. Waldemarem Partyką przy organizacji Oratorium z okazji 500 lecia urodzin św. Filipa Neri. Współtworzę również TV Cor Ad Cor do której wykonałem oficjalną czołówkę na zlecenie ks. Waldemara Partyki który jest jej założycielem. Zaangażowanie mnie w takim wydarzeniu jakim jest organizacja Oratorium jest dla mnie wielkim wyróżnieniem dzięki któremu mogę realizować swoje pasje które są doceniane. Wielką radością jest mówić ” Lubię to co robię”, dlatego wkładam w Oratorium całe swoje serce i pracę jaką trzeba wykonać w przygotowaniach. Oratorium to dobra lekcja religii wzbogacona sztuką jaką jest taniec, muzyka oraz śpiew wykonywany przez bardzo uzdolnionych ludzi. Możliwość uczestniczenia w spotkaniach Oratorium to umocnienie duchowe a także pogłębianie wiedzy teologicznej.

Wojciech Miecznik

Mam na imię Wojtek. Mam 15 lat. Chodzę do 3 klasy Gimnazjum. Interesuję się informatyką, obsługą sprzętu nagłaśniającego, kręceniem filmów oraz fortyfikacjami z czasów wojny. Na oratoria, które organizuje ksiądz Waldemar przychodzę od samego początku. Na spotkaniach tych, razem z moim tatą obsługuję nagłośnienie i multimedia. Na każdym z oratoriów dowiaduję się różnych ciekawych rzeczy, i mam zaszczyt poznawać wiele wspaniałych osób z dziedziny artystycznej. Serdecznie zapraszam na oratoria !

Szymon Kaźmierczak – informatyk

Od kilku lat należę do parafii pw. NMP Matki Kościoła na Świerczewie. Interesuje się informatyką. Spotkania Oratoryjne to bardzo dobry miejsce na spędzenie wolnego czasu. Uczestnik ma możliwość posłuchania śpiewu operowego, gry na skrzypcach, na pianinie,  jak też zachwycić się pięknym tańcem baletowym. Jako małe dziecko często chodziłem do filharmonii dzięki tym spotkaniom mam szansę wrócić do tamtych dni. Zapraszam wszystkich którzy miło i kulturalnie chcą spędzić czas!

WYSTĘPOWALI W ORATORIACH

Marek Jażdżewski – obój

Viktoria Nowak – taniec

Martyna Michałowska – sopran

Paweł Michałowski – altówka

Monika Błaszczak – taniec

Paula Goerlich – taniec

Anna Moczulska – taniec

Patrycja Hurlak – aktorka

Patryk Sznura – lektor

Dariusz Piechnik – lektor

Filip Grześkowiak – piano

Jan Moczulski – taniec

Anna Kosman – lektor

Kinga Olejniczak – lektor

Krzysztof Radkowski – aktor

Szymon Tritt